Soğuk asfalt özgül ağırlığı
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Soğuk Asfalt Özgül Ağırlığı

Soğuk asfalt özgül ağırlığı ile ilgili merak ettiğiniz çeşitli detaylar mı var?  Cevabınız evet ise sizlere en kaliteli hizmetleri mükemmel bir şekilde sunduğunuzu ifade edebiliriz. Asfalt bıçakları diğerinden ayırmanın yollarından biri de anahtar yuvalarına veya kanalcıklara bakmaktır. Guletler, elmas parçalarını ayıran hava boşluklarıdır. Bu yuvalar, hava akışına izin vermek, ısıyı dağıtmak ve kesimden bulamacı çıkarmak için vardır. Ayrıca bıçağın iyi durumda tutulmasına yardımcı olur. Farklı bıçaklara sahip boşluklar veya dişli bıçaklar, malzemeyi ne kesmek istediğimize bağlı olarak değişir. Beton kesme bıçakları genellikle dar U şeklinde bir yuvaya veya anahtar deliği yuvalarına sahiptir; bununla birlikte, bir elmas asfalt kesme bıçağının tam U şeklinde bir yuvası vardır.

Soğuk Asfalt Özgül Ağırlığı Nedir ?

Kaliteli bir elmas asfalt bıçağı, tam U şeklinde bir yuvaya sahip olmalıdır. Açıklık ne kadar aşındırıcı olursa, ısıyı dağıtmaya yardımcı olmak için yuvanın boyutu o kadar kapsamlı olur.

Geniş U şeklinde bir yuva, tercih edilen bir Asfalt bıçağı seçimidir. Bitüm emülsifiye asfalt, özellikle kenarları ve ikincil agregaları olanlar, sıcak karışım asfalta enerji tasarrufu sağlayan, çevre dostu ve sürdürülebilen bir alternatiftir. Bu çalışmanın amacı, tamamen saf agregadan oluşan asfalt emülsifiye edilen bir asfaltın mühendislik performansını; %55 geri dönüştürülmüş asfalt ve %45 işlenmemiş agregadan oluşan başka bir asfalt ile karşılaştırmaktır. Agrega, %65 baz asfalt ve %35 sudan oluşan yavaş sertleşen bir katyonik asfalt emülsiyonu ile bağlanır. Farklı ön karışımlı su ve asfalt emülsiyon içeriklerinde kalıplanan Marshall numuneleri kalıpta 24 saat kürlenen; ve ardından kalıptan çıkarmadan önce 40 °C’de 72 saat kürlenmektedir. Kürlenen numunelerin kuru yoğunluğu, gözenekliliği ve dolaylı çekme mukavemeti, kuru ve ıslak koşullar altında ölçülmüştür. Optimal bağlayıcı içeriği %6,1 olduğunda, saf agrega karışımının çekme mukavemeti oranı 1,3’tür; ve karşılık gelen gözenekler ve nem emme değerleri sırasıyla %10,1 ve %0,92’dir.

 

Elmas Asfalt Bıçağın Sertliğine Dikkat Edin

Elmasın sertliği nedeniyle hemen hemen her türlü malzemeyi kesebilir. Ancak elmas asfalt bıçağınızın yapışma gücü yumuşak, orta veya sert olabilir. Bıçağınızın bağ gücü, elmasların ne kadar hızlı açığa çıkacağını belirler.

Bağın gücü, elmas bıçağın ne tür bir malzemeyi kesmek için tasarlandığını da belirler. Yumuşak yapıştırılmış asfalt kesme bıçağı sert, yoğun malzemeler için idealdir, sert yapıştırılmış bıçaklar ise asfalt, yeşil beton ve kumtaşı gibi daha yumuşak ve daha gözenekli malzemeler için yüksektir.

Ayrıca, malzeme için çok sert yapışma gücüne sahip bir bıçak kullanmanın size çok daha yavaş bir kesme hızı vereceğine dikkat etmek önemlidir. Asfalt kesmek için doğru bıçağı seçerken bıçağın sertliğini göz önünde bulundurun. Yumuşak bağlanmış bir bıçak seçin.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın