Soğuk Asfalt Nasıl Üretilir?
Ankara soğuk asfalt

Soğuk Asfalt Nasıl Üretilir?

Soğuk Asfalt Nasıl Üretilir? Soğuk asfalt üretimi günümüzde soğuk asfalt hizmeti almak isteyen kişilerin merak ettiği ve araştırdığı bir konudur. Siz de bu konu ile ilgili en kaliteli ve detaylı bir şekilde hizmet almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek soğuk asfalt hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Soğuk Asfalt Üretimi

Soğuk Asfalt Nasıl Üretilir? Karışım Bitümlü Kaplamalar (CMB Kaplamalar), ortam sıcaklıklarında üretilen bitümlü kaplamalardır. Malzemeler, kaldırım sınıfı agregalar ve asfalt emülsiyonu kullanılarak oluşturulmaktadır. Damperli kamyonlarda bir şantiyeye taşınmadan ve geleneksel olarak yerleştirilmeden önce portatif bir değirmende üretilirler. SPK Kaplamaları normalde büyük yüzdelerde iri agrega ve düşük yüzdelerde ince agrega kullanan açık dereceli karışımlardır. Bu arada açık tesviye, kaplamanın çok gözenekli olmasını sağlar. CMB Kaldırımları, standart HMA ürünleri yerine onlarca yıldır kullanılmaktadır. Son zamanlardaki çevresel girişimler, yağmur suyu kontrol düzenlemelerini karşılamak ve daha pahalı geleneksel yağmur suyu toplama ve kontrol yöntemlerinin kullanımını azaltmak için tasarımcılar tarafından gözenekli kaplamaların belirlenmesine neden olmuştur. Gözenekli kaldırımlar, suyun kaldırım boyunca süzülmesine ve aşağıdaki zemine emilmesine izin verir.

SPK Kaplamaları, böylelikle geleneksel sıcak karışım kaplamalara göre daha esnektir; ve orta trafik hacmine sahip otoyollar için uygundur. Belediyeler bunları, tabanın standartların altında olabileceği; ve geleneksel HMA kaplamaların yorulma çatlamasına duyarlı olduğu yollar için yaygın olarak kullanır. Belediye yolları SPK Kaldırımlarının kullanımı için idealdir.

Soğuk Asfalt Yaması

Örneğin soğuk asfalt yama malzemesi geleneksel olarak, sıcak karışım fabrikaları ilkbaharda açılıncaya kadar “sizi geçmek” için çukurları geçici; olarak yamalamak için kullanılan düşük teknolojili bir malzeme olarak görülmekte. Son teknik gelişmeler, bu ürünlerin önceki nesillerinden çok daha dayanıklı ve güvenilir olan soğuk yama; malzemeleriyle sonuçlanan çevre dostu katkı maddeleri kullanarak bu karışımları yeniden formüle etmemize olanak sağlamıştır.

En Kaliteli Soğuk Asfalt Hizmetleri

Her şeyden Önce en kaliteli ve profesyonel bir şekilde soğuk asfalt hizmeti mi almak istiyorsunuz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Firmamız soğuk asfalt hizmetleri ile ilgili profesyonel ve kaliteli bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bu noktada en kaliteli şekilde hizmet almak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir