İzmir soğuk asfalt
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Soğuk Asfalt Bakımı

Soğuk asfalt bakımı, asfaltın uzun süre kullanılabilmesi için son derece önemli olan bir bakımdır. Herhangi bir ev sahibinin öğrenmek istediği son ders, ciddi bir mali sıkıntıya yol açabilen asfalt yol onarımını ele almadıkları zamandır. Bu nedenle, mevsimsel denetimler bir öncelik olmalıdır.

Soğuk Asfalt Bakımında dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk asfalt serdikten sonra , bulduğunuz tüm çatlakları garaj yolu montajı ile hemen ele aldığınızdan emin olun. Ardından, meydana gelen diğer çatlakları göz ardı etmediğinizden emin olarak asfalt yol bakım rutininize devam edin. Bu kusurlar sadece çirkin değil, aynı zamanda tehlikelidir.

Asfalt çatlamasının ciddiyetine bağlı olarak, araba yolunuzun yapısal bütünlüğünü büyük ölçüde zayıflatabilir. Bunu yaparken, potansiyel olarak daha fazla bozulmaya yol açabilmektedir.

İdeal olarak, çatlaklar kılcal kırıklar olarak göründüklerinde bunlarla baş etmek en iyisidir. Çoğu durumda, bu durumları soğuk asfalt bakımı yalıtkan ile düzeltebilirsiniz . Görsel incelemeniz sırasında, her saç çizgisi kırığının nerede meydana geldiğini not edin.

Daha kapsamlı çatlakların meydana geldiği yerlerde daha yoğun çaba göstermeniz gerekecek. Örneğin, doldurmadan ve sızdırmaz hale getirmeden önce büyük çatlakları, girintileri ve delikleri temizlemeniz gerekir.

Çatlakların oluşmasının ana nedeni, donma veya çözülme döngüsü sırasında taban veya alt topraktaki hareketten kaynaklanmaktadır. Bu hareket, aynı zamanda, aşırı sulanmanın meydana geldiği veya çok fazla yağmurun olduğu peyzaj tasarımının bir sonucu olarak su sızıntısının bir sonucu olabilir.

Ülkenin bazı bölgelerinde hava koşulları nedeniyle çatlama kaçınılmazdır. Bu nedenle, ev sahipleri, çatlakları doldurarak ve yüksek kaliteli bir asfalt kaplama ile takip ederek takip etmelidir. Ev geliştirme ve donanım mağazalarında bu amaç için çeşitli ürünler mevcuttur.

 

Soğuk Asfalt Bakımı Nasıl Yapılır?

Asfalt kaplama sadece araba yolunuzun görsel görünümünü korumakla kalmaz, aynı zamanda yıllarca bütünlüğünü de sağlar. Örneğin, şiddetli yağmurlara, kar yağışına, donma ve çözülme döngülerine duyarlı bir bölgede yaşıyorsanız; sızdırmazlık kaplaması kullanarak bozulma sürecini yavaşlatabilirsiniz.

Bu mührü ne sıklıkta kullanmanız gerektiği, bulunduğunuz yere ve iklimine bağlıdır. Sonuç olarak, tavsiye, en az iki ila beş yılda bir sızdırmazlık kaplaması uygulamaktır. Bununla birlikte, asfalt yolunuzda şiddetli hava koşulları veya yoğun kullanım varsa; daha sık bir döngü gerekli olabilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın