Sessiz Asfalt Nedir
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Sessiz Asfalt Nedir?

Sessiz asfalt nedir? Önemli asfalt türlerinden bir tanesidir. Günümüzde yoğun bir şekilde talep gören sessiz asfalt ile ilgili merak edilen tüm detayları derledik. Siz de bu konuda bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Konu ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyebiliriz.

Sessiz Asfalt Neden Kullanılır?

Sessiz asfaltın kullanım alanı son derece geniştir. Bu doğrultuda sessiz asfaltın neden kullanıldığını aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

  • Gelecekteki gürültü etkilerini belirlemek için
  • Çeşitli kaplamaların performansını belirlemek için
  • Devlet uygulamaları için belirli kaldırımları seçmek
  • İnşaatta uygunluk ve tutarlılığı sağlamak
  • Yolun bakımını ve durumunu kontrol etmek.

Lastik/kaldırım gürültü seviyelerini belirlemenin üç temel yolu vardır. Kaynakta, gürültünün çevre tarafından ne kadar iyi emildiğine göre ve yol kenarı ölçümüne göre belirlenmektedir.

Gürültü etkileri, önemli miktarda veri toplamayı gerektiren gürültü tahminleriyle belirlenmektedir. Sessiz kaplamalar gürültü etkilerini azaltır ve ses bariyerleri gibi diğer azaltma araçlarıyla birlikte kullanılmakta. Ses bariyerlerinin kullanılamadığı yerlerde (örneğin, kavşaklarda veya doğal manzaraların hakim olduğu yerlerde) sessiz kaldırımlar gürültü seviyelerini azaltmanın bir yolunu sağlar.

Sessiz Asfalt Nasıl Kullanılır?

Sessiz asfalt nedir? Halkın diğer azaltma araçlarının yerine sessiz kaplamayı kabul edeceğine dair bir garanti olmadığından, gürültünün kaynağında ve otoyolların yakınında ölçümleri ve belgelenmesi gereklidir. Gürültü azaltma için halk tarafından daha sessiz kaplamalar kabul edilirse, bunların gürültü etkilerinin FHWA Trafik Gürültüsü Modeli’nde (TNM) uygulanması gerekir. Ancak, gürültü azaltma için uygun bir seçenek olarak sessiz kaplamaların kullanılması, bir FHWA politikası değişikliği gerektirecektir.

Profesyonel Asfalt İşleri

Her şeyden önce firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Siz de bu hizmetler ile ilgili bilgi almak için doğru adrestesiniz. Ayrıca profesyonel ve kaliteli asfalt hizmetleri almak için doğru adrestesiniz. En kaliteli ve kusursuz hizmetleri sunan firmamız ile iletişime geçerek mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Firmamız sizlere en kaliteli ve profesyonel hizmetleri vermek için bekliyor. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek aklınızdaki tüm soruları yöneltmektir. Bu sayede kendiniz için en uygun olan hizmeti alma şansı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın