Mastik Asfaltın Avantajları
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Mastik Asfaltın Avantajları

Mastik asfaltın avantajları, son zamanlarda yoğun bir şekilde talep gören asfalt çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu noktada mastik asfaltın sahip olduğu çeşitli özellikler ve avantajlar aşağıdaki gibidir.

Yoğun – Boşluksuz Mastik Asfalt

Asfalt yoğun bir kütledir. Kaya yapısı en yoğun yatak prensibini takip eder. Küçük bir bağlayıcı fazlalığı nedeniyle boşluksuzdur. Kurulum sırasında herhangi bir sıkıştırma gerektirmez. Mastik asfalt yüzeyi basitçe kumla ovalanır veya kum serpilir.

Kuru

Mastik asfalt tamamen kuru bir yapı malzemesidir. Yaklaşık 250°C sıcaklıkta kurulur ve bu nedenle binaya nem getirmez – aksine açığa çıkan ısı binanın kurumasına neden olur.

Su Geçirmez

Mastik asfalt, boşluksuz yapısı nedeniyle su geçirmezdir. Bitüm suda çözünmez ve yıkanamaz. Mastik asfalt, örneğin asfalt mastik ile bağlantılı olarak, bir yapıyı yüzey suyuna ve sızıntı suyuna karşı yalıtmak için de kullanılmakta.

Buhar Basıncı Sıkı ve Dikişsiz

Mastik asfalt pratik olarak buhar geçirmezdir. Yerden gelen nem, kapiler olmadığı için mastik asfalttan geçemez. Ayrıca eksiz olarak serilmekte homojen bir yüzey oluşturur.

Isı yalıtımı

Mastik asfalt ısı yalıtımıdır, karışımının kendisi düşük ısı penetrasyon katsayısına sahiptir ve ısı transfer katsayısı da çok uygundur. Isı yalıtım malzemeleri ile birlikte yüzer şap olarak tüm gereksinimleri karşılar.

Aşınmaya dayanıklı mastik asfaltın avantajları

Aşınmaya son derece dayanıklı bir yüzeydir. Viskoelastik özelliklerinden dolayı aşınma tespit edilemez. Depolardaki zeminler için bu nedenle en ağır yuvarlanan, kayan ve yuvarlanan yükler için uygundur.

Ses

yalıtımlı Mastik asfalt, olumlu bir etki gürültü davranışına sahiptir. Gürültüyü emer ve gerekli yalıtım malzemesi yapısı ile yüksek kaliteli bir yüzer şap sağlar.

Kaymaz

Mastik asfalt kaymazdır. Bu özellikle kaldırımlar; salon kaplamaları ve avlu alanları için önemlidir. Çalışma kumunun veya kumun tane boyutunu seçerek; yüzey herhangi bir tutuş ile tasarlanabilmekte.

Profesyonel Asfalt Çeşitleri

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt yol hizmetlerine sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız kurulduğu günden bu yana en iyi şekilde hizmetlerine devam etmektedir. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde yarar sağmak için hemen harekete geçmelisiniz.

Bir cevap yazın

Sipariş İçin Tıklayın