Asfalt Olmayan Yola Ne Denir
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Asfalt Olmayan Yola Ne Denir?

Asfalt Olmayan Yola Ne Denir? insanların daha kaliteli ve keyifli bir sürüş performansı elde etmesi adına tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Bu özelliğiyle hemen her alanda ve yoğun bir şekilde kullanılan asfaltın tercih edilmediği yollar da vardır. Peki, asfalt olmayan yollara ne isim verilmektedir?

Asfalt kullanılmayan yolların genellikle mıcırlı ya da parke olduğu kabul edilmektedir. Peki, asfalt olmayan yol ile diğer yollar arasında ne tür farklılıklar vardır? Sadece isim konusunda mı farklılıklar ortaya çıkar? Bütün detaylara daha yakından bir göz atalım!

Asfalt Olmayan Yol Kaliteli mi?

Asfalt Olmayan Yola Ne Denir? Asfaltın kullanılmadığı yollarda en çok dikkat çeken detayın kullanışlılık ile alakalı olduğunu ifade edebiliriz. Zira asfaltın kalite ve yüksek standartlar noktasında daha başarılı olduğu açıktır. Otoyol, otoban ve çok kullanılan anayollarda daima asfalt tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedeni dayanıklı ve uzun ömürlülüğüdür.

Asfalt kullanılmayan yollarda kaliteli sonuçlar elde etmek mümkün olsa da asfalt ile kıyaslanamayacak ölçüdedir. Siz de bu detayı dikkate alarak beklentilerinize uygun çözümlerden yararlanmanız gerekir. Asfalt olmayan yolların hangileri olduğuna daha detaylı bir şekilde göz atalım!

Parke Yolların Özellikleri

Parke yollar genellikle az kullanılan ve görsel anlamda kaliteli olması istenen yollar olarak kabul edilmektedir. Parkenin uygulaması genellikle elle gerçekleştirildiğinden parke yolların uygulama süreçleri çok daha uzundur. 1 km uzunluğundaki parke yol ile asfalt yol arasında çok ciddi bir emek ve bütçe farkından söz etmek gerekmektedir.

Parke yolların çökmesi ve sürekli bakım – onarım gerektirmesi nedeniyle asfalt olmayan yolları tercih etmemek daha sağlıklıdır.

Mıcır Yollar

Asfalt olmayan yollardan bir tanesi de mıcır yollardır. Yapıştırıcı karışımın olmadığı bu yollarda sürüş performansı beklentilere cevap verecek derecede değildir. Bu nedenle de asfalt olmayan yollar arasından sizin için en ideal alternatifi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Asfalt kalitesini fazlasıyla yaşamanızı sağlayacak olan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Asfalt yolların beklentilerinize cevap verdiğini gözlemlerken aynı zamanda başarılı çözümler için de bizden destek alabilirsiniz. Her şeyden önce firmamız size profesyonel çözümler sağlarken beklentilerinize de cevap vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın