Asfalt Nasıl Elde Edilir
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Asfalt Nasıl Elde Edilir?

Asfalt nasıl elde edilir sorusuna cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız asfalt alanında sizlere en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Siz de bu alanda bir hizmete ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Asfalt Nasıl Üretilmekte?

Asfaltın üretimi, malzemelerin belirli bir sırayla karıştırıldığı ve daha sonra optimal bir sonuç için hamurun belirli bir sıcaklıkta pişirildiği fırıncılıkla karşılaştırılabilmekte.

Ayrıca asfalt hamuru, yaklaşık yüzde 94 oranında kırma taş malzemeden, geri kalanı asfalta siyah rengini veren bağlayıcı bitümden oluşur. Talep edilen özelliklerin sağlanabilmesi için taş malzeme, taş boyutu ve bağlayıcı çeşitlendirilebilmekte. Seyrek trafiğe ve saatte 30 kilometre hız sınırına sahip bir yerleşim caddesi, ağır yüklü bir otoyoldan farklı türde bir asfalt gerektirir.

Asfalt üretimi otomatiktir ve bir ekranın tarifi ve diğer süreç yönetimini gösterdiği bir kontrol kabininden yönetilir. Tüm karıştırma işlemi bir dakikadan fazla sürmez ve sıcak asfalt kütlesinin bir stant üzerinde vinçle kaldırılan bir arabaya yığılmasıyla sona erer. Kütle, yüksek silolarda devrilen ve kamyonlar daha sonra bunların altından sürülen ve asfalt kütlesinin; doğrudan düz yatak üzerine düzgün bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

Çevre Odaklı Asfalt Üretimi

Asfalt nasıl elde edilir? Ancak asfalt üretimi tarihsel olarak karbondioksit yoğun bir iş olmuştur. Biyo-yağ fosil içermez ve üretim sırasında  CO2 emisyonlarını %95 oranında azaltmıştır. Bir başka enerji tasarrufu önlemi de bağlayıcı bitümü köpürtmektir. Bağlayıcı bitümü köpürterek, özelliklerden ödün vermeden asfalt kütlesinin sıcaklığını düşürmek mümkündür. Üretimde geri dönüştürülmüş asfalt da kullanılmaktadır.

Geleneksel yöntemle sıcak üretildiğinde iki gün soğumaya bırakılan doğal polimerlerle modifiye edilen bir bitüm kullanan; plastik torbalarda paketlenip günlere kadar saklanabilen üretim teknolojisi sayesinde piyasada yenilikçi bir üründür.

En Kaliteli Asfalt Hizmetleri

En kaliteli ve güvenilir asfalt hizmetlerine sahip olmak için doğru adrestesiniz. Bu noktada sizlere en kaliteli hizmetleri sunmaktan gurur duyan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede en iyi hizmetlerden en kaliteli ve güvenilir bir şekilde faydalanabileceğinizi unutmayın. Detaylı bilgi ve hizmet için hemen harekete geçerek bizimle iletişim kurun.

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın