Asfalt Boyası Nasıl Çıkar
Ankara soğuk asfalt

Asfalt Boyası Nasıl Çıkar?

Asfalt boyası nasıl çıkar sorusu, asfalt lekeleri ile baş etmek zorunda kalan kişilerin sorduğu ve cevap aradığı bir sorudur. Bu noktada asfalt boyasının nasıl çıkarılabileceği ile ilgili detayları sizler için derledik.

Asfalt, birçok kimyasal ve petrol bazlı ürün kullanan karmaşık bir kaplama malzemesidir. Asfaltın bileşimi, boyanın ona yapışmasını zorlaştırır. İster bir otoparkı çiziyor olun ister araba yolunuzdaki basketbol sahası için üç noktalı bir kemer takıyor olun, asfaltta daha iyi çalışan özel boyalar vardır. Asfaltta kullanılan boya çeşitlerini bilme zaman kaybetmenizi engellemektedir. Doğru boya asfalta yapışacak, parlak ve canlı görünen ve uzun süre dayanmaktadır. Tek bir yağmurdan sonra soyulan yanlış boyayı seçmeyin.

Asfalt Boyasını Çıkartma Yöntemleri

Asfalt boyası nasıl çıkar? Her ürün için kesin üretici ve işleme talimatları vardır. Bu talimatlara kesinlikle uyulmalıdır. Aksi takdirde kaplamanın etkisi verilemez. Bazı durumlarda, oldukça emici alt tabakalara atıfta bulunmakta. Kural olarak, yüzey çok emici ise çok az inceltilmektedir. Üretici, her ürün için maksimum seyreltmeyi (genellikle sadece %5 aralığında) ve seyreltme için kullanılması gereken ürünleri belirtir. Üretici tarafından belirtilenler dışındaki ürünler inceltme için kullanılmamalıdır!

Aşağıdaki malzemeleri elinizde bulundurarak son derece basit bir şekilde aracınızda ki asfalt lekesini çıkarabilirsiniz.

  • Katran sökücü
  • Benzin
  • Yama
  • Lehçe
  • Boya temizleyici
  • Parlatma ipi

Asfalt lekelerini çıkarırken boya yüzeyinin kesinlikle toz ve yağdan arındırılan olduğundan emin olun. Yağ izlerine bir şey uygulamak istemeniz pek mantıklı değil ve ardından yağ onu yüzeyde tutmaz, sadece bulaştırır.

En Kaliteli Asfalt Hizmetleri

Ayrıca asfaltın bileşimi, boyanın ona yapışmasını zorlaştırır. İster bir otoparkı çiziyor olun ister araba yolunuzdaki basketbol sahası için üç noktalı bir kemer takıyor olun, asfaltta daha iyi çalışan özel boyalar vardır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için hemen harekete geçin.  Siz de en kaliteli ve güvenilir asfalt hizmetleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Bu sayede kusursuz bir deneyim elde etmek fırsatına sahip olabilirsiniz. Hadi, tüm hizmetler için bizi tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın