Asfalt Atma Nedir
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Asfalt Atma Nedir?

Asfalt atma nedir? Asfalt ile ilgili önemli detaylar arasında yer almaktadır.  Bilmeniz gereken ilk şey asfaltlama tekniğinin çok geniş olmayan alanlar için uygun olduğudur. Aslında soğuk asfaltın süresi ve dayanıklılığı, sıcak asfalt ile aynı garantileri vermemekte, bunun yerine daha geniş alanlarda yapılan çalışmalar için tavsiye edilmektedir.

Bu nedenle müdahale edilecek alan belirlenip çevrelendikten sonra karışımın döküleceği tabanın hazırlanması gerekir. Soğuk asfaltın hareketli bir çakıl zemin üzerine veya beton bir levha üzerine döşenmesi durumunda, her şeyi iyi bir şekilde bağlamak ve karıştırmak için altına bir kat sıvı bitüm uygulanması tavsiye edilmekte.

Asfalt Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Asfalt atma nedir? En az 10 santimetre derinliğe kadar kazmanız, çukuru orta boy çakılla doldurmanız ve toprağı sıkıştırarak, sağlam ve homojen hale getirerek direncini artırmanız gerekir. Bu, çakılı yaymak için bir tırmık kullanarak eşit olarak dağıtmanız gereken bir kırma taş tabakası oluşturacaktır. O zaman bir çekiç yardımıyla çakılı dövüp sıkıştırmalısınız; böylece pürüzsüz, hassas ve iyi düzleştirilen bir yüzey elde etmekte.

Bu noktada, sertleşmenin, örneğin dış sıcaklık gibi çeşitli; unsurlara bağlı olabilen değişken sürelere sahip olabileceğini bilmekte fayda var. Bu nedenle sürekli üzerinden geçmekten kaçınmak; daha iyidir ve bir kum tabakası ile örtülmesi tavsiye edilmekte.

Asgari düzeyde bilginiz varsa, özellikle karmaşık bir işlem değildir; ancak işin mükemmel başarısından emin olmak için deneyimini sizin hizmetinize sunabilen; bir teknisyene veya uzman bir işçiye danışmak her zaman daha iyidir.

Profesyonel Asfalt Atma İşlemi

Ankara asfalt atma işleminin maliyet ve avantajları son derece önemlidir. Bu nedenle teknik özelliklerini analiz ederek ve güvenlik hakkında bilinmesi gereken bazı yararlı kavramları hatırlatarak  sonuca varıyoruz.

 

Profesyonel ve kaliteli hazır asfalt işlemlerinden yarar sağlamak için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu alanda bilgi edinebilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir asfalt hizmetleri için hemen harekete geçerek bizi tercih edin. Asfalt atma konusunda en deneyimli ve kaliteli hizmetlerden yarar sağlamak için hemen harekete geçebilirsiniz. Profesyonel hizmetler web sitemiz aracılığı ile sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın