Soğuk asfalt nerelerde tercih edilir
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Soğuk asfalt nerelerde tercih edilir

Soğuk Asfalt Nerelerde Tercih Edilir?

Soğuk asfalt nerelerde kullanılmaktadır? uygulamaları, insan yaşamını kolaylaştırıcı etki ortaya çıkaran oldukça değerli seçeneklerdir. İnsanların ulaşım ihtiyacını karşılamak üzere kullandıkları yollarda tercih edilen asfaltın; soğuk ya da sıcak olarak sınıflandırılmasında teknik özelliklerin rolü büyüktür. Bu anlamda soğuk asfaltın nerelerde kullanıldığını ifade etmeden önce bu asfalt ile alakalı detaylara daha yakından bir göz atmak gerekecektir.

Soğuk asfalt nerelerde tercih edilir? Genellikle yama ve sonradan gerçekleşen yol düzenlemeleri için tercih edildiği bilinmektedir. Bunun temel nedenlerinden biri çok çabuk uygulanması ve ciddi ekipman gerektirmeden diğer asfalt ile bütünleşmesidir. Asfaltın serilmesi öncesinde yapılan hazırlıkların gerekmediği bu kusursuz çözüm için sadece profesyonel bir firma ile çalışmanız yeterli olacaktır. Bu anlamda sizi bekleyen alternatiflerin neler olduğuna bir göz atmalısınız.

Soğuk Asfalt Uygulaması Nasıldır?

Soğuk asfalt, yama ve ek yapmak için tercih edilen kusursuz seçeneklerden bir tanesi olurken tercih edildiği yer olan orta ve hafif trafiğin olduğu yerlerde kalite sağlar. Trafiğin az olduğu yerlerde soğuk asfaltın tercih edilmesinin asıl nedeni; hem yolun trafiğe kapanmasını önlemek hem de ağır tonajlı araçların geçişi sonrasında bozulmayı engellemektir.

Onarım ve diğer çözümlerde kullanılan soğuk asfalt zemine yapışması için en az 5 cm derinliğinde olmalıdır. Kazma işlemi tamamlandıktan ve zemin temizlendikten sonra zeminin düz olmasına özen gösteriniz. Düz bir zeminde ve kaliteli bir yapıştırıcı madde ile zemine asfalt uygulaması gerçekleşir. Uygulama sırasında boşlukların dolacağını da hesap ederek zeminin hafif tümsek olması gerekmektedir. Bu sayede boşluk nedeniyle çökmenin önüne geçmektedir.

Soğuk asfaltın yerle bütünleşmesini desteklemek adına son etapta el tokmağı, kompaktör, araç tekeri veya silindir marifetiyle kompaksiyon uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle de zemin düzleştirildikten sonra asfalt uygulamasına son verin.

Hangi Asfalt Firması?

Göçmen Asfalt Yol olarak size sunduğumuz kaliteli çözümlerle avantajlardan yararlanmanıza olanak sağlıyoruz. Özellikle de asfaltın yol güvenliği ve insan canını ilgilendirmesi nedeniyle işimizi titizlikle yapıyoruz. Size de gerçek kalite ve yüksek standartlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin ve asfalt ile alakalı bütün çözümlerimize ulaşın!

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın