Soğuk Asfalt Döküm Aşamaları
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Soğuk Asfalt Döküm Aşamaları

Soğuk Asfalt Döküm Aşamaları

Soğuk asfalt döküm aşamaları; konusunda başarılı bir çözüm ortaya koymak adına kaliteli çözümlere kapı aralamanız gerekir. Özellikle uygulama sırasında karşı karşıya kalabileceğiniz bütün sorunları ortadan kaldırmak adına soğuk döküm ile ilgili detaylara bir göz atmalısınız.

Soğuk asfaltı diğer asfalt seçeneklerinden ayıran en temel özelliği asfaltın kolay uygulanması ve çok detay gerektirmemesidir. Bu nedenle de yol yapım çalışmalarında dikkat çeken uygulamalara göz atmak istediğinizde öncelikle soğuk asfaltın uygulaması ile alakalı aşamaları dikkate almanız gerekecektir. Aşağıda sizler için sıraladığımız asfalt çözümleri ile ilgili seçeneklere bir göz atmanız halinde daha başarılı bir süreci geride bırakabileceksiniz.

Soğuk Asfalt Uygulama Aşamaları

Soğuk asfalt uygulamalarının genellikle mevcut bir zemindeki düzeltmeler üzerinden gerçekleştiğini ifade etmek gerekir. Bu nedenle de çalışmaların sıfırdan değil mevcut bir proje üzerinden ilerleyeceğini vurgulamak şarttır. Tam da bu noktada aşamaları sizler için sıralıyoruz.

Zemin Hazırlığı

Soğuk asfalt uygulamaları ile alakalı ilk ve en önemli detay zemin hazırlığıdır. Zeminin düze ve kusursuz bir şekilde olması yamanın başarılı bir şekilde tasarlanmasını sağlar. En az sıcak asfalt uygulaması kadar dikkat çekici olan; doğru uygulama ile yolun daha kaliteli ve yüksek performanslı olması noktasında avantajlar elde edilir. Zemin düzenlemesi yapıldıktan sonra bir sonraki aşama olan soğuk asfalt dökmeye gelir.

Asfalt Dökme

Asfalt dökme uygulamaları ile alakalı en özel konu doğru asfalt dökmektir. Çünkü soğuk asfalt, sıcak asfalta göre daha hassastır. Olası bir hatanın tekrar uygulamaya başvurma noktasında gerekli olacağını ifade etmek gerekir. Asfalt dökülerek boşluk kapatılmalı ezilme payı bırakılması gerekmektedir. Tümseklerin asfalt arasındaki boşluğu engellemesinin sebebidir.

Düzeltme Aşaması

Asfaltın düzeltilmesi konusunda çeşitli ekipmanlar kullanılarak tümsek giderilir. Bu nedenle ortaya çıkan asfalt en küçük boşluk olmadan düzdür. Bu mükemmel asfalttan yararlanmak istiyorsanız; Göçmen Asfalt Yol ile iletişime geçebilirsiniz. Size kusursuz hizmetler sunarken bütçe dostu alternatiflerimizi de sunuyoruz. Bu sayede yararlanacağınız sistemin sizin için avantajlı olmasına özen gösteriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın