Şırnak Soğuk Asfalt
Ankara soğuk asfalt,  Hazır Asfalt,  Soğuk asfalt,  Torba Asfalt

Şırnak Soğuk Asfalt

Şırnak soğuk asfalt; kolay kullanımı olan ve düşük maliyetli bir asfalt çeşididir. Hazır asfalt, deformasyon ve bozulmadan dolayı hasar alan bitüm kısmını desteklemek amacıyla ve sıcak asfalt kullanımının zorlayıcı olduğu durumlarda kullanılır. Bu asfalt türü agrega ve mıcır gibi doğal taşlarla karıştırılır. Ardından soğuk bir şekilde serilir. Hava şartlarının iyi olmadığı durumlarda geçici düzeltmeler, ufak yama ve tamirler için kullanılacağında oldukça ekonomik bir seçenektir.

Soğuk Asfalt Özellikleri Nelerdir?

Soğuk asfalt özellikleri nelerdir sorusu buy sustanon 250 online with credit card ele alındığında Şırnak soğuk asfalt işlemlerinin pek çok artısı bulunmaktadır. Hazır asfalt özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Soğuk bir şekilde uygulandığından dolayı daha az emek ister.

Torba asfalt küçük alanlar için kullanılır.

Hazır asfalt dayanıklı ve uzun ömürlü çözümler sunar.

Soğuk asfalt kaliteli ve ekonomik bir seçenektir.

Torba asfalt uygulandığı alanda sağlam ve sabittir.

Soğuk Asfalt Sıcak Asfalt Farkı Nedir?

Asfalt yolların yapımında kullanılan oldukça güçlü bir malzemedir. Fakat her asfalt aynı özellikleri taşımaz ve kullanım amaçlarına göre farklılık gösterir. Asfalt kaplama işleminde 2 farklı seçenek bulunmakta. Bu seçenekler sıcak asfalt ve soğuk asfalttır. Sıcak asfalt; çakıl, agrega ve kum uygulanması yapılmadan önce ısıtılan karışımdır. Sıcak asfalt genel olarak uygulanacağı alana serilmeden önce üretim tesisinde 300 ila 500 dereceye kadar ısıtılarak kullanılmakta. Bununla beraber sıcak asfalt hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. Hızlı soğutma özelliği taşır ve yolu kapatma süresini minimum düzeye indirir. Soğuk asfalt ile sıcak asfalt kıyaslanırsa sıcak asfalt uygulanan yerler çok daha fazla dayanıklı olmakta. Sıcak karışım asfalt esnektir ve otoparklar, araba yolları gibi büyük kapsamlı projeler için kullanılmaktadır. Soğuk asfalt sıcak asfalt gibi güçlü değildir ancak küçük onarım ve yamalar için kullanılırken hasarın büyümemesi adına işlevsel ürünlerdir. Bunun yanında uygun maliyetli olan soğuk asfalt geçici işlemler için mükemmel bir çözüm olarak bilinmektedir.

Soğuk Asfalt Nasıl Uygulanır?

Seyrek ve orta trafikli yollar için kullanılan asfalt çeşidi soğuk asfalttır. Soğuk asfalt uygulama aşamasında tamir edilen alan yeterli miktarda kazılmakta. Kazılan çukurun kenarı dik kesilmekte ve ardından temizlenmekte. Bu işlemden sonra soğuk asfalt çukura doldurulmakta ve hafif tümsek şeklinde olmasına dikkat edilmektedir. Şırnak soğuk asfalt işlemi; uygulama alanının yapısına göre kürek, el tokmağı, kompaktör ya da silindir aracılığıyla sıkıştırılmakta. Hazır asfalt araç trafiği için yeterince güçlü değildir. Soğuk asfalt sıcak asfalt kadar güçlü değildir ancak daha ekonomiktir. Soğuk asfalt, hava koşulları uygun olmadığında geçici düzeltmeler yapmak için elverişli bir seçenektir. Hazır asfalt uygulamalarınız için Şırnak soğuk asfalt firmaları aracılığıyla soğuk asfalt temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın