Sıcak ve Soğuk Asfalt Farkı
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Sıcak ve Soğuk Asfalt Farkı

Sıcak ve soğuk asfalt farkı, asfalt ile ilgilenen hemen herkesin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede sıcak ve soğuk asfalt arasındaki farkları değerlendirmek ve ideal seçimi yapmak oldukça değerlidir. Aksi takdirde asfaltın yanlış tercih edilmesi nedeniyle çeşitli problemlerle karşı karşıya kalmak muhtemel olacaktır.

Sıcak Asfalt Nedir?

Sıcak asfalt, yol yapım çalışmalarında en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Bu çerçevede sıcak asfaltın sıcak olarak adlandırılmasındaki en önemli detay ısıtılarak sıvı kıvamına getirildikten sonra yere serilmesidir. Çok yüksek sıcaklıklara ulaşan asfaltın yere serilmesi işlemleri sonrasında soğuyarak sertleşmesi söz konusu olmaktadır.

Soğuk Asfalt Nedir?

Soğuk asfalt herhangi bir ısıtma işlemine tabi olmadan soğuk bir şekilde uygulanan oldukça kaliteli bir malzeme olarak kabul görmektedir. Asfaltın soğuk bir şekilde tercih edilmesinde genellikle yama uygulamaları ön plana çıkar. Bu nedenle de asfalt yaması yapılacaksa soğuk asfalttan fayda sağlamak oldukça mühimdir.

Hangi Asfalt Çeşidi Tercih Edilmelidir?

Sıcak ve soğuk asfalt farkı arasında en ideal seçeneklerden bir tanesini tercih etmek istiyorsanız; öncelikli olarak asfalt uygulaması yapılacak olan alanla alakalı sonuçlara bakmak gerekir. Asfalt çalışması sıfırdan mı yapılan yoksa asfaltın serilmesi noktasında hedef bir yama uygulaması mı?

Asfalt sıfırdan serilecekse bu durumda dikkate alınması gereken sadece sıcak asfalt olmalıdır. Çünkü soğuk asfalt geniş alanlarda çözüm üretme noktasında çok da ideal bir alternatif değildir. Diğer yandan asfalt çalışmasında amaç bir yama ise soğuk asfaltın kullanılması çok daha önemlidir. Çünkü soğuk asfalt kısa sürede ve küçük alanlar için kullanılmakta. Ancak sıcak asfalt büyük ekipmanlar gerektiren ve beklentilerinizi; doğru bir şekilde karşılaması pek de muhtemel olmayan bir seçenektir.

Ankara’da kusursuz çözümler sunan bir marka olarak soğuk asfalt ile alakalı başarılı çözümlere kapı aralıyoruz. Bu çerçevede de ihtiyaç duyulan her çözüm için en ideal yaklaşımla hareket ediyoruz. Sıcak ve soğuk asfalt ile ilgili en doğru seçimi yapmak adına siz de firmamızın profesyonel yaklaşımından faydalanmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın