Poroz Asfalt Nedir
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Poroz Asfalt Nedir?

Poroz asfalt nedir? Yol yapım çalışmalarında en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi olarak dikkatleri çekmeyi başarır. Farklı özelliklere sahip olması nedeniyle yol yapım çalışmalarında çok yoğun tercih edilen poroz asfaltı diğerlerinden ayıran; en önemli özelliğine bakıldığında geçirimli olması ön plana çıkar. Peki, geçirimli olması nasıl sağlanır? Bu asfaltla tasarlanan yollarda ne tür farklılıklar çıkar?

Poroz asfaltın tasarlanması sırasında iri agrega kullanılmaktadır. İnce agrega ve filler kısmının az olması saesinde açık gradyasyonlu; bir asfalt elde edilmesi söz konusu olur. Boşluk miktarı oldukça fazla olan Poroz asfaltta yüzeydeki suların aşağı doğru geçmesi mümkün olur. Drenaj özelliğinin çok kaliteli olması sayesinde uzun ömürlü ve yüzeyinde su birikmeyen bir yol elde edilmektedir.

Poroz Asfalt Avantajları Nelerdir?

Poroz asfalt nedir? Ancak asfalt kullanımıyla alakalı en özel seçeneklerden bir tanesi de geçirimli asfalttır. Peki, bu arada asfalt seçeneğini avantajlı kılan özellikleri nelerdir? Daha yakından bir göz atalım!

  • Yol yüzeyinde herhangi bir su birikintisi kalmadığından trafikte güvenliği riske atacak durumlar ortaya çıkmaz,
  • Yolun yapısı gereği trafikte gürültü oluşması söz konusu olmaz,
  • Sıcaklıklar düşük olsa dahi yol uygulaması mümkündür,
  • İri agrega miktarının fazla olması nedeniyle yolun stabilitesi fazladır,
  • Yolda birikmeyen ve drene edilen suyun toplanarak farklı amaçlarla kullanılması muhtemeldir.

Tüm bu özellikleri dikkate alındığında Poroz asfalt tercihinde bulunmak gerekmektedir. Kaliteli bir sürüş deneyimi sağlayan ve beklentilerinize cevap veren; Porozlu Asfaltla alakalı siz de başarılı bir sürece imza atabilirsiniz.

Poroz Asfaltın Fiyatları

Poroz asfaltın diğerlerinden ayıran pek çok detayı olurken fiyatlarının; da oldukça özel olduğundan söz etmek muhtemeldir. Bu nedenle de asfalt uygulamalarına ne kadar ödenmesi gerektiğini bilmeniz önemlidir.

Her şeyden önce Göçmen Asfalt Yol olarak kaliteli bir çözüme ulaşmanızı sağlarken fiyat avantajlarını yakalamanızı sağlıyoruz. Sizlerden gelen taleplere uygun çözümler üretirken aynı zamanda yol projelerine de imza atmayı başarıyoruz. Ayrıca Ankara’nın en başarılı projelerini ortaya koyan Göçmen Yol Asfalt ile siz de harika bir projeye imza atabileceksiniz. Kalite, yüksek standartlar ve çok daha fazlası için harekete geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir