Asfalt Kesimi
Ankara soğuk asfalt,  Blog,  Soğuk asfalt

Asfalt Kesimi

Asfalt kesimi siz de profesyonel bir deneyin elde etmek ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Asfalt kesimi ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik. Şimdi, gelin tün detayları inceleyelim.

Asfalt Kesimi ile İlgili Detaylar

Asfalt kesmek için herhangi bir bıçak türü seçmeden önce kesilen malzemenin türünü anlamanız ve tam olarak kavramanız gerekmekte. Azaltacağınız içerik türü hakkında bilmeniz gereken pek bir şey olmadığını düşünmek kolaydır. Ancak bu yanlıştır. Genel amaçlı bıçaklar olan çok sayıda bıçak vardır ve bir ton farklı malzemeyi işleyebilirler. Bununla birlikte, kesme ihtiyacınız esas olarak bir tür malzeme, bu durumda asfalt ise, bu amaç için optimize edilen bir bıçak seçmeniz önermekteyiz.

Örneğin, asfalt kesme elmas testere bıçağı esas olarak beton veya asfalt kesmek için uygundur. Asfalt kesme bıçakları, sert malzemeleri kesme yeteneklerini geliştirmek için elmas şeklindeki parçalarla kaplanmıştır. Malzemenin özelliklerini ve özel ihtiyaçlarını anlayarak; bu amaç için hangi tür bıçağın en uygun olacağını bilirsiniz.

Yol kesme bıçakları ve diğer birçok bıçak, farklı kesme gücü veren farklı genişliklere sahiptir. Bir bıçağın genişliği, kesiminizin derinliğini belirler. Bu nedenle, bir asfalt kesme bıçağı seçmeden önce, ne kadar derin bir kesim; yapmak istediğinize karar vermeniz gerekmekte. Asfalt bıçağınızı seçmeden önce, bıçak çapını ve bıçağı testerenizin kabiliyeti ile karşılaştırdığınızdan emin olun. Elmas asfalt bıçakları gibi dairesel bıçakların boyutları genellikle bıçak çaplarına göre gruplandırılmaktadır. Bıçağın çapının, testerenizin gerektirdiği maksimum genişliği aşmadığından emin olmalısınız. Bıçak çapınız gerekenden küçükse, maksimum kesme derinliğinizi azaltacaktır. Daha yüksekse, tehlikeli olmakta.

En Kaliteli Asfalt Kesimi

Asfaltın kesilmesi için tercih edilecek olan makinaların genel özelliklerine bakıldığında; güçlü ve kaliteli bir yapı ile karşılaşılmaktadır. Özellikle de asfaltın sert bir malzeme olması nedeniyle kesim sürecinin zorlu olduğu düşünüldüğünde sağlam; bir kesme cihazına ihtiyaç duyulması çok da sürpriz olmaz.

Hidrolik, karot ve el kesme olmak üzere farklı alternatifleri bulunan asfalt kesme cihazlarının genellikle; 50 cm derinliğe kadar inebildiği ifade edilmektedir. Yatay ve dikey kesime imkân sağlayan bu seçenek sayesinde siz de kaliteli bir serüvene; olanak tanımaya ne dersiniz? O halde yapmanız gereken sadece ihtiyaçlarınıza uygun bir makina için bizimle iletişime geçmek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sipariş İçin Tıklayın